Nové vybavení tréninkových kaváren z podpory Nadace ČEZ

Centrum MARTIN o.p.s. v roce 2020 získalo důležitou podporu ze strany Nadace ČEZ díky projektu ,,Pomáhej pohybem“ (http://www.pomahejpohybem.cz/#projects)
Díky této podpoře mohlo být do obou našich tréninkových kaváren pořízeno nové vybavení (spotřebiče a nábytek) na výměnu vybavení, které již dosloužilo.


Projekt je realizován na základě finanční podpory Nadace ČEZ.

Projekt bude realizován ve 3. čtvrtletí roku 2020.

Tréninkové kavárny Café MARTIN, nacházející se v Karlíně a Žižkově, provozujeme v rámci neziskové organizace Centrum MARTIN o.p.s. Cílem je zlepšení kvality života osob s mentálním, duševním a kombinovaným postižením a jejich začlenění do běžného života. Kavárny provozujeme od roku 2014 a za tuto dobu jsme podpořili více než 150 osob. Klienti získávají nové zkušenosti, pracovní návyky a učí se novým dovednostem. Kvůli koronaviru jsme byli nuceni kavárny na několik týdnů uzavřít. Tato situace nám zkomplikovala plánovanou výměnu vnitřního vybavení, které je nyní na hraně své použitelnosti. Díky tomu máme konkurenční nevýhodu oproti ostatním kavárnám v okolí. Pokud je pro zákazníka prostředí příjemné, je představa pochutnat si na kvalitní, čerstvě upražené kávě s domácím koláčem, ještě lákavější. Plná kavárna zákazníků znamená pro naše klienty více dalších zkušeností a dovedností. Pro pořízení moderního vybavení nám však scházejí finance, proto bychom výtěžek rádi použili k tomuto účelu.