V průběhu projektu vznikl Manuál pro zaměstnavatele, kteří se zabývají zaměstnáváním osob se zdravotním postižením a studijní materiály pro účastníky projektu.


"Chcete se něco nového naučit i Vy? Právě probíhá nábor do pátého cyklu, který bude mít možnost vyzkoušet si, jaké je to pracovat v provozu kavárny a zároveň se vzděláte i v oblasti počítačových dovedností a komunikaci. Více informací níže.. "

Kontaktovat nás můžete na tel. čísle 725 992 559 nebo e-mailem na mizerova@centrummartin.cz nebo kmetova@centrummartin.cz, případně se můžete zajít podívat osobně na adresu Sokolovská 29/75, Praha 8 - Karlín.

Projekt CZ.2.17/2.1.00/35148 Vzdělání a tréninkové zaměstnání pro osoby s mentálním nebo kombinovaným postižením je financován z prostředků ESF prostřednictvím OPPA.


V březnu roku 2013 jsme zahájili sérii kurzů Vzdělání a tréninkové zaměstnání pro osoby mentálním a kombinovaným (mentální v kombinaci s tělesným nebo smyslovým) postižením, které se primárně zaměřují na zvýšení schopnosti uplatnění se na chráněném a otevřeném trhu práce. Vzdělávací a motivační program bude probíhat ve čtyřech na sebe navazujících cyklech započínajících v březnu a srpnu 2013 a lednu a červnu 2014.

Kurz je poskytován zájemcům zcela bezplatně a po jeho absolvování bude účastníkům vystaven certifikát. Momentálně jsme na začátku prvního cyklu a kapacita je naplněna. Zanedlouho se však rozběhne nábor nových zájemců a příležitost pro získávání zkušeností v oblasti kavárenství dostane dalších 10 uchazečů.

Na počátku každého cyklu absolvovali všichni účastníci kurzu Pracovní a bilanční diagnostiku, na jejímž základě je realizována podrobná analýza individuálních vzdělávacích schopností a pracovní potenciál každého z nich. První měsíc kurzu si klienti osvojují teoretické i praktické znalosti obchodu, kdy jednou týdně dochází na praxi do prodejny v budově OU pro žáky s více vadami v Chelčického ulici na Praze 3. Současně pak navštěvují jednou týdně keramickou dílnu A Mano, která se nachází nedaleko učiliště. Dvakrát do týdne probíhají skupinové aktivity, které zahrnují dva kurzy - Počítačový a Komunikační dovednosti. Součástí programu jsou i individuální sezení, během kterých je s klienty řešena konkrétní pomoc při vyhledávání volných pracovních míst. Od května pak bude probíhat praxe na tréninkové kavárně, kdy budou z uchazečů vybráni kandidáti na placené pracovní místo (na 0,5 úvazku po dobu 5 měsíců). Nabudou tak nejen zkušeností z kavárenského prostředí, ale dostanou tím i možnost si během kurzu přivydělat.

Aktuálně byl zahájen poslední cyklus projektu, který je plně obsazen. Případní další zájemci však mohou kontaktovat naši organizaci i nadále, jelikož provoz tréninkového pracoviště bude probíhat i nadále v rámci poskytovaných sociálních služeb.

Kurzy jsou poskytovány zcela zdarma!

Leták ke stažení ZDE

Chcete se zeptat?

Zde je prostor pro Váš dotaz

    Souhlasím se zpracováním osobních údajů
    Přečtěte si podmínky