Centrum MARTIN o.p.s při OU pro žáky s více vadami v březnu 2013 zdárně ukončilo poslední sérii kurzů zaměřenou na nezaměstnané osoby s mentálním a kombinovaným (mentální v kombinaci s tělesným nebo smyslovým) postižením. V rámci propojených aktivit projektu jsme nabízeli ucelený systém vzdělávání s ohledem na různorodé potřeby klientů projektu. Výuka probíhala v nově vytvořené multimediální učebně v budově Odborného učiliště v Chelčického ulici v Praze 3, odborná praxe probíhala v obchodě s dárkovým zbožím na zastávce tramvaje "Lipanská" - ulice Táboritská 1, Praha 3. (Obě adresy jsou téže budova, pouze vchod z jiné ulice).

Projekt CZ.1.04/2.1.01/63.00008 "Diagnostika schopností, vzdělání pro lepší orientaci na trhu práce a možnost získání praxe pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením" byl financován z prostředků ESF prostřednictvím OP LZZ a státního rozpočtu ČR.


  • Každý účastník měl k dispozici asistenta, který jej doprovázel na pracovní pohovor nebo mu pomáhal při komunikaci s úřady, případně s činnostmi na jednotlivých aktivitách projektu.
  • Vybraným absolventům vzdělávacího programu bylo nabídnuto trvalé pracovní uplatnění.
  • Veškeré poskytované aktivity byly pro účastníky zdarma!
  • V případě potřeby jsme účastníkům zajistili dopravu na jednotlivé lekce.
  • Pro účastníky bylo také zajištěno stravování.
  • Časová dotace vzdělávacího kurzu činily více než 200 hodin, o absolvování byl vystaven certifikát.

Mimo odborné praxe v tréninkovém obchodě byla nově v rámci tohoto programu k dispozici též možnost absolvovat část odborné praxe v chráněné keramické dílně.

V březnu 2013 byl ukončen poslední IV. cyklus tohoto projektu. Jestliže vás tento vzdělávací a motivační program s praxí v obchodě zaujal, můžeme vám nabídnou návaznou službu Sociální rehabilitace, která má podobnou náplň jako tento ukončený projekt. Podrobnosti o nově nabízené sociální službě si můžete přečíst zde:  http://iregistr.mpsv.cz/sluzba/detailsluzby/13790

Pro jakékoliv další informace též volejte na 725 576 812 nebo pište na email osmartin@seznam.cz

Chcete se zeptat?

Zde je prostor pro Váš dotaz

    Souhlasím se zpracováním osobních údajů
    Přečtěte si podmínky